Гандбол

Пояснюємо, що таке гандбол, який у нього майданчик, правила та положення. Крім того, ми розповідаємо вам її історію та мету гри.

У гандбол грають як на вулиці, так і в приміщенні.

Що таке гандбол?

Гандбол, гандбол або гандбол - це а спорт у якому дві команди змагаються за контроль над надутим м’ячем, використовуючи руки, щоб контролювати його та кидати у ворота суперника, що еквівалентно забитому голу. Гра проводиться як на вулиці, так і в приміщенні, і кожна команда складається приблизно з 7 осіб.

Гандбол є широко практикуваним видом спорту в Європа, з доволі незначною присутністю в решті світу, за винятком деяких американських країн, таких як Бразилія та Аргентина, африканських країн, таких як Туніс, Єгипет та Алжир, і єдиного азіатського винятку Південної Кореї. У цих країнах існують як чоловічі, так і жіночі професійні ліги конкурси національних, регіональних і навіть глобальних, організованих Міжнародною федерацією гандболу (IHF), що базується в Базелі, Швейцарія.

Цей вид спорту не слід плутати з гандболом на стіні, який також називають гандболом, гандболом або гандболом у стіні, спортом, у якому два гравці змагаються за контроль над м’ячем, відбиваючи його від стіни. В англосаксономовних країнах цей вид спорту прийнято називати гандбол і як гандбол командний гандбол або «командний гандбол».

історія гандболу

Гандбол має важливі передумови в різних іграх, що практикуються в стародавня Греція і стародавнього Риму, як-от «гра в Уранію», згадана в Одіссея Гомера, і живописні фрески якого були знайдені в Афінах у 1926 році.

Однак сам спорт дуже молодий, і його перші професійні ігрові групи виникли в Центральній і Північній Європі в 20 столітті. У той час це грали в подобі в футбол, в командах по 11 гравців, як досі практикується в деяких країнах Європи. Його створення приписують проф фізична культура Німець Карл Шеленц (1890-1956).

У 1926 році він заснував ст регулювання міжнародний спорт, а в 1928 році під час IX літніх Олімпійських ігор була заснована Міжнародна аматорська федерація гандболу. Цей орган згодом став Міжнародною федерацією гандболу, і в 1954 році він організував свої перші світові змагання в чоловічій категорії, а через три роки перші в жіночій категорії.

У 1960-х роках практику гандболу схвалив Міжнародний олімпійський комітет, а з 1972 року він був включений до Олімпійські ігри.

Гол гри в гандбол

В кінці матчу переможцем стає команда, яка забила більше голів.

Мета гри в гандбол – забити якомога більше голів, не дозволяючи супернику зробити те ж саме. Для цього необхідно контролювати м’яч більшу частину часу і його потрібно змусити якомога більше разів увійти у ворота команди суперника. В кінці матчу переможцем стає команда, яка забила більше голів.

Тривалість і результат

Типова гра в гандбол триває близько години, розділеної на два періоди по тридцять хвилин кожен. У випадку молодіжних команд цей період може бути скорочений до 25 або 20 хвилин на період. Між одним і іншим періодом є обов’язковий відпочинок тривалістю 10 хвилин.

Після закінчення цього часу той, хто забив більше голів, стане переможцем. У разі нічиєї буде надано ще 5 хвилин відпочинку, а потім буде зіграно додатковий час із двох періодів по 5 хвилин з хвилиною відпочинку між ними.Якщо нічия збережеться, процедуру буде повторено. Якщо вирішального результату ще немає, команда-переможець буде визначена п’ятьма послідовними кидками на сім метрів (7 м) кожною командою, доки не буде визначено переможця.

Гандбольний майданчик і позиції

Розмір майданчика залежить від кількості гравців у кожній команді.

Типовий гандбольний майданчик має довжину 40 метрів і ширину 20 метрів (для 7 гравців, зазвичай у приміщенні) або 90-110 метрів в довжину і 55-65 метрів (для 11 гравців, зазвичай на відкритому повітрі).

Цілі зазвичай мають висоту 2 метри та ширину 3 метри, хоча у версії для 11 гравців вони можуть бути навіть більшими, а лінія воріт (яка обмежує найближчу до воріт точку, з якої м’яч можна кинути до дуги) коливається від 6 до 13 метрів від стрільби з лука, залежно від версії гри.

Кожним голом володіє воротар, який навчений торкатися м'яча будь-якою частиною тіла і чия місія полягає в тому, щоб запобігти голу суперника. Інші гравці, які можуть торкатися м’яча лише руками, розташовуються відповідно до різних позицій:

• Центральний. Лідируюча позиція в побудові гри, яка служить артикулятором команди як у захисті, так і в нападі. Зазвичай він отримує м'яч від воротаря, щоб розпочати атаку, і, що важливо, більше ніж його сила та майстерність, це його здатність спостерігати та планувати гру.
  • Екстрім. Атакуючі позиції, розташовані з обох боків поля, їхня місія полягає в тому, щоб прослизнути до захисту суперника, тому вони зазвичай спритні, швидкі та легкі гравці.
  • сторона. На гольовій позиції, вони розташовані з боків від центрального захисника і зазвичай дуже високі, повні гравці з потужним ударом. Вони відіграють ключову роль в обороні.
  • Поворотний.Нападальна позиція, еквівалентна нападнику у футболі, чия місія полягає в тому, щоб відкрити простір у захисті суперника. Зазвичай вони міцні гравці та вміють вести ближній бій.

Правила гри в гандбол

Правила гри прості: гравці повинні контролювати м'яч, використовуючи лише руки, і просуватися через паси та пробіжки всередині майданчика суперника, доки вони не займуть вигідну позицію, щоб кинути м'яч у напрямку воріт. Тільки воротарі можуть використовувати будь-яку частину тіла, щоб перехопити м'яч.

Однак гравці, які володіють м'ячем, можуть зробити лише три кроки, перш ніж зробити передачу або кинути у напрямку воріт. Якщо ви хочете робити більш безперервні кроки, ви повинні відбити м'яч від землі. Гра плавна і переривається лише за рішенням арбітра.

Контакт між гравцями є безперервним і частим, і гравцям дозволяється зустрічатися обличчям один до одного та перешкоджати просуванню суперника, але їм у жодному разі не дозволяється бити, штовхати або атакувати один одного. Гравці, які діють незаконно, можуть бути покарані жовтою карткою та 2 хвилинами поза грою; якщо гравець отримав санкції тричі в одному матчі, він повинен залишити матч (червона картка).